ויזה להודו – המדריך המלא למטיילים

מאז ומתמיד הודו הייתה אחד היעדים הכי מבוקשים בקרב הקהל הישראלי. בכל שנה עשרות אלפי ישראלים טסים לתת היבשת הענקית והמיוחדת. מטיילים שרוצים לטוס להודו צריכים להנפיק ויזה להודו מראש, וישנן מספר דרכים  לעשות זאת. בכתבה הזו נסביר על כל האפשרויות ואיך לבחור בסוג הויזה המתאים.

בשנים האחרונות חלו מספר שינויים שהנגישו את הודו והפכו את תת היבשת מיעד מבוקש בעיקר לתרמילאים ומשפחות הרפתקאניות יותר, ליעד שמתאים לכולם. הגורם המשמעותי ביותר הוא התחרות בענף הטיסות והכניסה של אייר אינדיה לשוק הישראלי, שהורידו את מחירי הטיסות וקיצרו את משך הטיסה. הדבר מאפשר ליותר ישראלים לטוס להודו בזול, והופך את החופשה ממסע כבד מבחינת זמן וכסף, לטיסה יותר קלילה. גורם נוסף שהקל על המטיילים הישראלים, היא האפשרות להוצאת ויזה להודו דרך האינטרנט, מבלי להגיע פיזית לשגרירות. בתהליך זה מקבלים את הויזה ישירות למייל, דבר החוסך זמן וכאב ראש רב.

האינטרנט מלא במידע על סוגי ויזות להודו, ברוב המקרים המידע לא עדכני ו/או שגוי ומטעה.
בכתבה הזו נעשה לכם סדר ונסביר על סוגי הויזות השונות.
נחלק את הויזות לשתי קטגוריות עיקריות- ויזה להודו למטרת תיירות, וויזה להודו למטרת עסקים. יש עוד סוגי ויזות, אך בהן לא ניגע בכתבה זו.

ויזה להודו

מידע בקצרה על כל סוג ויזה ואיך לבחור את הסוג המתאים ביותר:
ויזה למטרת תיירות – מתאימה למי שטסים לתקופה של פחות מ-60 יום ו/או שנותרו פחות מ-10 ימי עסקים עד הטיסה שלכם. הויזה המתאימה ביותר עבורכם היא ויזה אלקטרונית.
למי שטסים ליותר מ-60 יום ויש לכם לפחות 10 ימי עסקים עד הטיסה, הויזה המתאימה ביותר היא ויזת תייר המונפקת ישירות בדרכון (בדרך כלל לשנה וכניסות מרובות).
ויזה למטרת עסקים- מתאימה לאלו שטסים למטרה חד פעמית ו/או לתקופה של פחות מ-60 יום ו/או בעוד פחות מ-10 ימי עסקים. ויזת עסקים אלקטרונית היא הויזה המתאימה לכם ביותר.
אם אתם טסים לעיתים תכופות להודו ו/או למשך יותר מ-60  יום ויש לכם לפחות 10 ימי עסקים עד הטיסה – הויזה המתאימה לכם היא ויזת עסקים המונפקת ישירות בדרכון.

ויזה להודו

ויזה להודו למטרת תיירות

בעלי דרכון ישראלי שטסים להודו למטרת תיירות צריכים להוציא ויזה מראש. ישנם שני סוגי ויזות עיקריות שניתן להוציא לבעלי דרכון ישראלי:

ויזה אלקטרונית להודו:
לפני שנים בודדות, משרד ההגירה ההודי החל לאפשר לתיירים שרוצים להיכנס להודו להוציא ויזה אלקטרונית, בלי צורך להגיע לשגרירות הודו או נציגות מטעמה.
ויזה אלקטרונית להודו מאפשרת שהייה של עד 60 יום בהודו מרגע הכניסה למדינה ומאפשרת שתי כניסות להודו בזמן הזה. מרגע קבלת הויזה האלקטרונית יש 120 יום לממש אותה, כלומר להיכנס להודו. אפשר להוציא עד שלוש ויזות אלקטרוניות בשנה קלנדרית.
את הויזה אפשר להוציא ישירות דרך האתר של משרד ההגירה ההודי על ידי מילוי טפסים באנגלית הכוללים מספר רב של שאלות, העלאת צילום דרכון בפורמט PDF ותמונת פספורט בפורמט JPG.
אפשרות נוספת אשר מועדפת על ידי ישראלים רבים היא הנפקת הויזה דרך סוכנות אשר מאפשרת הנפקת ויזה אלקטרונית להודו בעברית, עם הסברים וללא צורך בהעלאת תמונות בפורמט מסויים.
את הויזה תקבלו למייל כ-72 שעות לאחר מילוי הטפסים והתשלום, ויהיה עליכם להדפיסה ולהציגה בכניסה להודו.

ויזה להודו המונפקת ישירות בדרכון
במידה ואתם טסים להודו ליותר מ-60 יום ויש לכם לפחות 10 ימי עסקים עד הטיסה, אתם יכולים להוציא ויזת תייר לשנה עם כניסות מרובות. בישראל ניתן להוציא ויזת תייר רק במשרדי חברת ש.מ. אשרות. עליכם למלא טפסים, להגיע למשרדי החברה, להשאיר את הדרכון והטפסים ולחזור כעבור 10 ימי עסקים לקחת את הדרכון עם הויזה. בדרך כלל בעלי דרכון ישראלי מקבלים ויזה לשנה עם כניסות מרובות. חשוב לציין שלהבדיל מויזה אלקטרונית,תוקפה של ויזת תייר המונפקת בדרכון מתחיל מיום הנפקתה ולא מיום הכניסה להודו.

ויזה להודו

ויזה להודו למטרת עסקים

בעלי דרכון ישראלי שרוצים לטוס להודו למטרת עסקים צריכים להצטייד בויזה למטרת עסקים. כיום יש שתי ויזות עקריות למטרה זו:

ויזת עסקים אלקטרונית
בדומה לויזה אלקטרונית למטרת תיירות, גם ויזת עסקים אלקטרונית מגיעה ישירות למייל ורק צריך להדפיס אותה. הויזה היא ל-60 יום מרגע הכניסה להודו והיא מאפשרת שתי כניסות למדינה.
את הויזה מנפיקים ישירות באינטרנט על ידי מילוי טופס, העלאת צילום דרכון, תמונת פספורט וצילום כרטיס ביקור. גם ויזת עסקים אלקטרונית ניתן להוציא בשיחת טלפון וללא טפסים.

ויזת עסקים שמונפקת בדרכון
במידה ואתם טסים לעיתים תכופות להודו למטרת עסקים ו/או אתם מתכננים לשהות בהודו מעל 60 יום ויש לכם לפחות 10 ימי עסקים, אתם יכולים להוציא ויזת עסקים להודו שמונפקת ישירות בדרכון.
את הויזה אפשר להוציא דרך חברת ש.מ. אשרות ועליכם להצטייד במכתב הזמנה מחברה הודית.

Noam

נעם ליש

הבעלים של חברת ויזה2, חברה המתמחה בהנפקת ויזות למזרח בצורה הנוחה ביותר ומאפשרת להוציא ויזות בשיחת טלפון וללא טפסים. למידע נוסף, מוזמנים ליצור איתם קשר.

תגובות

  • הילה לוי
    28/01/2019 פורסם ב- 20:43

    חסר לי פה קישור לאתר בו ניתן להוציא ויזה באופן עצמאי.
    חוץ מזה הכתבה מצוינת. תודה

chat
הוספת תגובה