לחגוג את האביב במגוון קרנבלים בחו"ל

אחת החוויות הנהדרות בטיול היא השתתפות במגוון קרנבלים בחו"ל, בפסטיבלים מקומיים ואירועי פולקלור ותרבות. זוהי דרך נהדרת לטעום חוויה ייחודית לארץ בה אתם מטיילים, להיפגש עם התושבים המקומיים, ללמוד על מנהגי המקום ולטעום מאכלים אופייניים לאיזור זה.

בטיולינו המשפחתיים אני מנסה לשלב קרנבלים בחו"ל, ולשם כך אני חוקרת ונוברת באתרי האינטרנט של לשכות התיירות המקומיות, בלשונית Events = אירועים, ומחפשת מה קורה ביעד שלנו, בטווח התאריכים של ביקורנו שם. לשמחתי הרבה, הצלחתי עד כה לתבל את חופשותינו בחגיגות פולקלור שכאלה, והנאתנו היתה רבה!

לחגוג את האביב במגוון קרנבלים בחו

 

פסטיבל "האמהות שלנו" בסלובקיה הוא אחד מפסטיבלי הקיץ שחגגנו בטיולינו

אנו עומדים בפתחם של פברואר-מרץ, הידועים כחודשי הקרנבלים ברחבי העולם, ומציינים את המעבר מתקופת החורף הקרה אל האביב הפורח. ישנם קרנבלים בחו"ל שהם מפורסמים מאד, ומושכים אליהם מדי שנה תיירים רבים. אחרים פחות מוכרים, אך לא פחות יפים ומיוחדים, וגם אליהם מומלץ להתכוונן ולהגיע.

ליקטתי עבורכם המלצות על קרנבלים בחו"ל ופסטיבלים, שישדרגו את חוויית הטיול שלכם, ושווים קפיצה קטנה לחו"ל במיוחד לכבודם. הכינו את נעלי הריקוד ומחיאות הכפיים שלכם, והגבירו את הרמקולים – אנחנו יוצאים לחגוג מסביב לעולם בשלל מראות וצלילים!

קרנבלים בחו"ל – ריו דה ז'נרו – ברזיל

הקרנבל הברזילאי הוא הגדול ביותר בעולם והמפורסם מכולם. זהו חג בן ארבעה ימים, המתקיים מדי שנה חמישים יום לפני חג הפסחא, והחל כבר במאה ה-19 כחג עממי לאומי, שמטרתו לחגוג את התרבות הברזילאית במוסיקה, שירה ומחול. בתקופת הקרנבל מתקיימות מסיבות רחוב, נשפי סמבה ותהלוכות ברחבי העיר. האירוע המפורסם מכולם הוא מצעד המשלחות מבתי הספר לסמבה ברחבי ברזיל, המתחרות ביניהן על המיצג המרשים ביותר – הן מבחינת העיצוב הפומפוזי של מיצגי הענק המוצגים במצעד, והן מבחינת התלבושות הססגוניות של הרקדניות והרקדנים, והריקודים הקצביים לצלילי מוסיקת הסמבה הסוחפת. המיצגים במצעד עולים ברמה משנה לשנה, וניתן בהחלט לאמר שהם ברמה של שואו בברודווי, עם אפקטים מדהימים ותפאורה מהממת!

מידע שימושי

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 1.3.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

אם כבר הרחקתם עד צידו השני של העולם, זה הזמן המושלם לטיול חלומי בדרום אמריקה! בג'יסטיפ תוכלו למצוא המלצות ממקור ראשון, ממטיילים שכבשו את דרום אמריקה, ולהיעזר בהן לתכנון טיולכם.

קרנבלים בחו"ל – טנריף – ספרד

הקרנבל בטנריף (Tenerife) נחשב לשני בגודלו, אחרי הקרנבל בריו, ולמפורסם ביותר באירופה. גם בטנריף נולד הקרנבל מתוך המסורת הנוצרית, אך ברבות השנים התווספו לו גם מנהגים מהפולקלור המקומי, כמו "חילופי המינים": הנשים לובשות בגדי גברים, והגברים מתהדרים בבגדי נשים ותחפושות דראג. הקרנבל בטנריף מתקיים בעיר הבירה סנטה קרוז, בצפון האי, ונמשך שבועיים. האירוע הבולט בקרנבל הוא התהלוכה הגדולה (תתקיים השנה בתאריך 5.3.19), אשר נפתחת בבחירת מלכת הקרנבל, ולאחריה בתי הספר לסמבה יוצאים במצעד ססגוני ועליז. אירוע ייחודי נוסף הינו "לוויית הסרדין" (בתאריך 6.3.19).

מידע שימושי

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 27.2.19 עד 10.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

כאן תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ עבורכם לתכנון חופשה בטנריף.

קרנבלים בחו"ל – גואה – הודו

הקרנבל בגואה (Goa) נולד גם הוא מאותה מסורת נוצרית של קרנבלים לפני חג הפסחא. גם כאן מדובר בחג שנמשך ארבעה ימים וכולל ארועים רבים של חגיגות, אוכל טוב וריקודים, ושיאו בתהלוכה גדולה וססגונית של פסלי ענק, רקדניות ורקדנים ומוסיקה טובה. זהו הקרנבל הגדול ביותר בהודו, ובין הגדולים במזרח.

מידע שימושי

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 2.3.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

כאן תוכלו למצוא מידע נוסף והמלצות לתכנון טיול בהודו.

קרנבל המסכות בונציה – איטליה

קרנבל המסיכות המפורסם והוותיק בונציה, עיר תעלות המים, נולד במאה ה-13, במטרה לאפשר לבני המעמדות השונים בעיר להסתתר מאחורי המסיכות ובכך "להתערבב" אלה באלה, עניים בעשירים ולהיפך. כל בני העם התחפשו, חגגו והתהוללו, ממש כמו בחג הפורים שלנו. אמנם במאה ה-18 הוטלו הגבלות על החגיגות והתחפושות, אולם בשנת 1980 החזירו האיטלקים עטרה ליושנה, וחידשו את אירועי קרנבל המסיכות. תקופת הקרנבל היא חגיגה לעיניים, לשוטט בעיר היפיפיה ולצפות בדמויות המחופשות, בבגדים מפוארים ומהודרים ומסיכות ונציאניות מעוטרות בנוצות ואבני חן. זוהי חגיגה גם לתיירים הרבים, הפוקדים את הקרנבל, ובעיקר לצלמים שביניהם. אל תהססו להפנות את עדשת מצלמתכם אל המתחפשים – מבחינתם, אם אתם מעוניינים לצלם אותם, זוהי מחמאה עבורם ואישור לכך שהמסיכה שלהם מצאה חן בעיניכם!

מידע שימושי

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 16.2.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

קרנבל התפוזים באיוורה – איטליה

אם כבר הגעתם לחגוג את בוא האביב בצפון איטליה, אולי תרצו לתת קפיצה גם לאיוורה, לחגוג את קרנבל התפוזים ההיסטורי – Storico carnevale di Ivera. זהו הפסטיבל העתיק ביותר באיטליה, המתקיים עוד מימי הביניים, וכולו מסורת עתיקה ופולקלור ייחודי. גם פה תיהנו מתהלוכות ססגוניות ושלל תחפושות, אך שיא הקרנבל הוא קרבות התפוזים, המושלכים על ידי הקהל לכיוון המיצגים. למה? כדי לשחזר אפיזודה מימי הביניים של קרבות מרד ושחרור של מעמד הפועלים העניים מול האצולה העשירה. אין ספק, כי לכל מי שיגיע לקרנבל וישתתף בקרבות התפוזים – מובטחת חוויה מסעירה ומרגשת!

מידע שימושי

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 2.3.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבלים באיטליה?

בתקופת הקרנבלים, תחילת חודש מרץ, עדיין פעילים אתרי הסקי באיטליה, ותוכלו לשלב יחד עם חגיגות הקרנבלים גם חופשת סקי ספורטיבית ומהנה. לחלופין, תוכלו לתכנן טיול עם רכב בצפון איטליה, באיזור אגם גארדה והעיירות סביבו, וליהנות מהקסם האיטלקי של האיזור.

פסטיבל הלימון במנטון – צרפת

מתפוזים באיטליה נעבור ללימונים בצרפת, היישר אל פסטיבל הלימון במנטון שבריביירה הצרפתית – Fête du citron Menton. זהו אחד הפסטיבלים הגדולים בעולם, המושך אליו מאות אלפי מבקרים מדי שנה. אירועי הפסטיבל כוללים מיצגי אורות נוצצים בגנים המוארים (בתאריכים 16.2.19, 22.2.19 ו- 1.3.19), תהלוכה לילית מרהיבה של אורות וזיקוקים (בתאריכים 21.2.19 ו- 28.2.19), ותהלוכת פירות הזהב הססגונית של מיצגי ענק הקשורים לפרי ההדר – לימונים, תפוזים ושאר מיני הדרים.

מידע שימושי

 • תאריכי הפסטיבל בשנת 2019: 16.2.19 עד 3.3.19
 • אתר רשמי: קישור

קרנבלים בחו"ל – ניס – צרפת

קרנבל נפלא נוסף בריביירה הצרפתית מתקיים באותה תקופה בדיוק, בעיר החוף שוקקת החיים – ניס (Nice). נושא הקרנבל בשנת 2019 הוא "מלך הקולנוע", וגם כאן מובטחת למבקרים הנאה רבה משלל האירועים: תהלוכות פרחים, תהלוכות ליליות של מיצגי אורות, ואירוע הנעילה הגרנדיוזי (בתאריך 2.3.19) – תהלוכת אורות הנקראת "שריפת המלך", אשר בה יישרף פסל ענק של מלך הקרנבל.

מידע שימושי:

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 16.2.19 עד 2.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבלים בצרפת?

טיול בריביירה הצרפתית, בגראס ובמונקו הוא אופציה נהדרת! ואם אתם כבר מטיילים באיזור זה, תוכלו לשלב בטיולכם סדנה מיוחדת ליצירת בושם אישי, עליה תוכלו לקרוא המלצה כאן.

קרנבל וולנסיה – ספרד

בכל שנה בחודש מרץ נערך בוולנסיה קרנבל ססגוני המסמל את חגיגות בוא האביב – Las Fallas in Valencia. הקרנבל הוא אירוע פולקלור צבעוני ומלא שמחה, שכולו מיצג ראווה של פולקלור, מוסיקה, אמנות ואפילו הומור וסאטירה. מקורו של הפסטיבל עוד מהגילדות של ימי הביניים, אז נהגו בעלי המלאכה והאומנים לבנות פסלי ענק משאריות של חומרים מבתי המלאכה שלהם, כמו פיסות עץ, בדים או שטיחים, להציג אותם לראווה ולבסוף לשרוף אותם. גם כיום, אחד מהטקסים המסורתיים בקרנבל הוא שריפת הפסלים הענקיים בתום המצעד.

מידע שימושי:

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 15.3.19 עד 19.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

טיול בספרד כמובן! ברצלונה או מדריד נהדרות לטיול עירוני, ואם דווקא חשקה נפשכם בטיול רומנטי עם רכב – סעו לדרום ספרד! עונה זו מתאימה במיוחד לטיול בספרד, מבחינת מזג האוויר, והמלצות רבות לתכנון חופשתכם תוכלו למצוא כאן.

קרנבל קלן – גרמניה

הקרנבל בקלן (Cologne) שעל שפת הריין הינו הגדול ביותר בגרמניה, והוותיק מכולם – חוגגים אותו החל משנת 1823! הקרנבל מכונה גם "העונה החמישית", וחלקו הראשון מתחיל מדי שנה בתאריך ה-11.11 בשעה 11:11, אולם אז הוא "מוקפא" עד תום חגיגות הכריסמס והסילבסטר, ומתעורר שוב לחיים אחריהן, כאשר שיאו בתהלוכות ובמסיבות הרחוב, הנחגגות בסוף פברואר בואכה תחילת מרץ. התהלוכה המרכזית מתקיימת במועד הנקרא Rose Monday, והמונים פוקדים אותה בתחפושות צבעוניות, ריקודים ומוסיקה עליזה.

מידע שימושי:

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 28.2.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

תוכלו לטייל במערב גרמניה, באיזור נורדריין-וסטפאליה, ולשלב בילויים בלונה פארקים גדולים ומהנים ביותר – פארק הסרטים של גרמניה, ופארק השעשועים הגדול והמדהים – פנטזיהלנד!

קרנבל בנש – בלגיה

הקרנבל של בנש (Binche), הנמצאת מדרום לבריסל, נחשב גם הוא לאירוע מורשת של פולקלור ותרבות, ואף הוכר כך ע"י אונסק"ו בשנת 2003. תושבי בנש גאים מאד בקרנבל הייחודי שלהם, ומתכוננים אליו במשך חודשים רבים. אירועי הקרנבל כוללים תהלוכות של תחפושות, נגני כלי מיתר ותופי טמבורין, וכמובן ריקודים ושירים. בשיא הקרנבל, ביום השלישי, מופיעות דמויות ה"גילס" האגדיות, לבושים בתלבושות ייחודיות המעוטרות ברקמת אריה שואג, עוטים על פניהם מסכת שעווה וחובשים כובע מקושט נוצות, וצועדים בתהלוכה ססגונית תוך כדי יידוי תפוזים על הקהל.

מידע שימושי:

 • תאריכי הקרנבל בשנת 2019: 3.3.19 עד 5.3.19
 • אתר רשמי: קישור

מה עוד אפשר לשלב עם הקרנבל?

זוהי הזדמנות נהדרת לטיול מקסים בבלגיה, ארץ השוקולדים והארדנים.

לסיכום, אחרי שפרשתי בפניכם מיגוון אפשרויות ססגוניות ומהנות לחגיגות האביב במגוון קרנבלים בחו"ל, כל שנותר לכם הוא לבחור את היעד והקרנבל המועדפים עליכם – ולצאת לדרך לחגוג… אז בואו נרקוד עד אור הבוקר, כי הקרנבל כבר מתחיל!

אורלי אופק

אורלי אופק

בלוגרית הטיולים "חלומות באופק" ומובילת קבוצת הפייסבוק חו"ל עם מתבגרים, מנהלת פרויקטים ואמא אוהבת לשלושה מתבגרים. מזה שנים רבות אני נהנית ליישם את כישורי התכנון והארגון שלי, בתחום האהוב עליי במיוחד- טיולים משפחתיים בחו"ל. הבלוג נולד מהתשוקה שלי לטיולים בעולם, ובו אני משתפת מסלולים והמלצות, ידע מעשי וטיפים מהשטח מניסיוני המצטבר, מתוך כוונה להוות השראה ולסייע למשפחות האוהבות לטייל יחד.

עקבו אחרינו והישארו מעודכנים​

תגובות

mood_bad
 • לא התקבלו עדיין תגובות.
 • chat
  הוספת תגובה